AKCIA:

Od obdobia 6.5.2016 k uvedeným cenám zásielok nepripočítavame poštovné podľa spôsobu a váhy zásielky.

Ďakujeme a tešíme sa na Vaše objednávky.

AKCIA: Od obdobia 6.5.2016 k uvedeným cenám zásielok nepripočítavame poštovné podľa spôsobu a váhy zásielky.

Akcia sa nevzťahuje na objednávky bazárových kníh!


Úvod » Zdravotnícke odbory » Vybrané kapitoly z manažmentu I


        

Vybrané kapitoly z manažmentu I

Babeľa, Tesař, Krčméry

skladom

 

Dostupnosť: Na sklade
Číslo produktu: 003
bežná cena 10,50 EUR
naša cena:
9,00 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Detaily


 

Autor: doc. PhDr. Róbert Babeľa, PhD., MBA - doc. PharmDr. Tomáš Tesař., PhD., MBA prof. - MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc.

Vydavateľ: VŠZaSP sv. Alžbety, Bratislava

Rok vydania: 2010

Jazyk: slovenský

Počet strán: 63

Rozmery: 290 x 205mm

Väzba: brožovaná väzba

Hmotnosť: 180g

ISBN: 978-80-89271-94-8

Poznámka: V textoch nájdete odvolávky na príklady najmä z USA, nakoľko je to krajina kde sa najviac v tejto oblasti publikuje, kde pracuje a tvorí najviac vedcov. USA sa venuje manažmentu v zdravotníctve dlhé roky a tým patrí ku krajinám od ktorej sa stále máme čo učiť.


O knihe


 

Autori z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety, sa na základe svojich skúseností rozhodli uviesť publikáciu venovanú manažmentu v zdravotníctve, ktorý je čoraz častejšie používaný pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Autori v úvode publikácie popisujú definície manažmentu, jeho význam a odborné úlohy manažérov. Rozlišujú medzi úlohami bežného manažéra a úlohou odborníka manažéra, ktorý plánuje, organizuje, riadi ľudské zdroje, koordinuje, motivuje, vedie a kontroluje. Charakterizujú základné vlastnosti manažéra, kroky v procese rozhodovania, riadenia, plánovania, kontrolovania. Posledná kapitola sa zameriava na formuláciu stratégií a ich implementáciu a poskytovanie spätnej väzby na pracoviskách.

Publikácia je venovaná laikom i študentom všetkých zdravotných odborov (verejné zdravotníctvo, ošetrovateľstvo, laboratórne vyšetrovacie metódy,...), pre ktorých sú vedomosti v oblasti manažmentu esenciálne.


 

 

 

YmM5Y2NjZ